Działalność Fundacji AGAPE – rok 2010

Spotkanie noworoczne w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta

17 stycznia w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Krakowie odbyło się spotkanie noworoczne dla osób niepełnosprawnych, wolontariuszy i przyjaciół Fundacji AGAPE. W spotkaniu uczestniczyli przede wszystkim mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, osoby niepełnosprawne mieszkające na terenie Krakowa i okolic, nowi wolontariusze, Fundatorzy i członkowie Zarządu Fundacji.
 
Akcja „Świąteczna Pomocna Dłoń” – edycja wielkanocna

Wielkanocną zbiórkę żywności w ramach akcji „Świąteczna Pomocna Dłoń” Zarząd Fundacji przeprowadził przy współpracy ze studentami z Grupy SZPUNT z Duszpasterstwa Akademickiego OO Dominikanów w Krakowie. Zbiórkę wsparli również Klienci Centrum Handlowego Stara Cegielnia w Myślenicach i osoby prywatne. W sumie przygotowano 21 paczek żywnościowych, które rozwieziono do rodzin osób niepełnosprawnych.

Spotkania organizacyjne przed wyjazdami wakacyjnymi

W dniach 24 kwietnia oraz 10 lipca w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Krakowie zorganizowano spotkania dla osób niepełnosprawnych i wolontariuszy uczestniczących w wyjeździe do Włoch. Spotkania poprzedziła Msza św. w kaplicy. W czasie spotkań omówione zostały kwestie organizacyjne oraz przedstawiony został plan wyjazdu.

W dniach 26 czerwca w Suchej Beskidzkiej oraz 27 czerwca w Krakowie w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta odbyły się spotkania informacyjne dla osób wyjeżdżających na turnusy integracyjne do Chrzanowa – Grobli oraz do Zakopanego w ramach projektu „Lato z AGAPE 2010”.

Wyjazdy integracyjno-wypoczynkowe w ramach projektu „Lato z AGAPE 2010”

Wyjazdy integracyjno-wypoczynkowe Fundacja AGAPE zrealizowała dzięki wsparciu finansowemu ze środków PFRON przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Zgodnie z projektem „Lato z AGAPE 2010” zorganizowano trzy turnusy integracyjno – wypoczynkowe: w Ośrodku Karmelitańskim w Chrzanowie-Groblach, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem oraz w Karmelitańskim Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowym w Wadowicach. W turnusach uczestniczyło łącznie 75 osób niepełnosprawnych – mieszkańców województwa małopolskiego. Na każdym z turnusów organizowane były ogniska integracyjne, zajęcia sportowe, zajęcia z art-terapii jak: warsztaty taneczne, malarskie, fotograficzne oraz wieczorki karaoke. Uczestnicy wyjazdów zapoznali się z atrakcjami turystycznymi Zakopanego, miejscami związanymi z postacią Papieża Jana Pawła II w Wadowicach; odbyli szereg wycieczek, w tym do zamku w Pszczynie, Parku Rozrywki w Chorzowie, do Czernej, Kalwarii Zebrzydowskiej; do DinoZatorlandu, do Tatrzańskiego Parku Narodowego (Morskie Oko, Dolina Chochołowska); obejrzeli przedstawienia w Teatrze Witkacego. W ramach turnusów wszystkim niepełnosprawnym zapewniono opiekę wolontariuszy. Całkowity koszt realizacji projektu „Lato z AGAPE 2010” wyniósł 77695,37 zł, w tym 50 000,00 zł dotacji z PFRON, przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz 1500,00 zł z Urzędu Gminy Stryszawa.

Wyjazd integracyjno-wypoczynkowy do Włoch

W dniach 24 lipca do 8 sierpnia odbył się pierwszy w historii Fundacji AGAPE letni zagraniczny wyjazd wypoczynkowy do miejscowości Bordighera we Włoszech dla 16 osób niepełnosprawnych oraz wolontariuszy.  Uczestnicy zwiedzili m. in. San Remo, Monako, Cannes, Niceę, Genuę, Chioggie i Mariazell oraz mieli możliwość aktywnego wypoczynku na Lazurowym Wybrzeżu.

Spotkanie w Piekarach k/Krakowa – podsumowanie letnich wyjazdów

W sobotę 9 października w Liceum Ogólnokształcącym Księży Misjonarzy w Centrum Edukacyjnym “Radosna Nowina 2000” w Piekarach koło Krakowa odbyło się powakacyjne spotkanie dla uczestników letnich wyjazdów. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 11:00. W spotkaniu wzięło udział ponad sto osób – niepełnosprawni ze swoimi rodzinami, wolontariusze, fundatorzy, członkowie Zarządu Fundacji oraz przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Gościem specjalnym spotkania była pani Marzena Florkowska, autorka biografii Hanny Chrzanowskiej, która przybliżyła uczestnikom spotkania postać patronki Fundacji.

Akcja „Świąteczna Pomocna Dłoń” – edycja Bożonarodzeniowa

Jak w poprzednich edycjach tej akcji, zebrano żywność i przygotowano 25 paczek, które wraz z życzeniami dostarczono do ubogich rodzin, w których zamieszkuje osoba niepełnosprawna.

Akcję wsparli pracownicy firm Comarch S.A. i LUQAM Quality Sevice Group, firma Prymat sp. z o.o. oraz osoby prywatne.